تبلیغات
*پرسش مهر17* - تاثیر فیلم های خشونت آمیز بر کودکان
*پرسش مهر17*
 

اللّهمّ صَلِّ على مُحمُدٍ و على آلِ مُحمّدٍ كَمَا صَلَّیتَ عَلى آلِ اِبراهیمَ اِنَّكَ حَمیدٌ مجیدٌ اللّهمّ بارِك علَى مُحَمّدٍ و على آل محمد كما باركتَ على آل ابراهیمَ اِنّكَ حمیدٌ مجیدٌ

نتیجه تصویری برای تاثیر فیلم های اکشن روی پرخاشگری کودکان


کودکان زیر شش سال توانایی درک راهنمایی شفاهی و پیچیده خیلی محدود است و انی کاملا طبیعی است ،کودک قبل از اینکه قبل از اینکه بتواند راهنمایی هیا شفاهی را بفهمد و آنها را اجرا کند ، می تواند کارهای نسبتا دشوار دیگران را عینا تقلید کند .
 

به گزارش خبرنگار باشگاه  خبرنگاران اراک ،تحقیقاتی که در این زمینه بررسی کودکان انجام شده ، نشان داده کودکانی که فیلم های خشن را تماشا می کنند نسبت به کودکانی که فیلم های غیر خشن را تماشا می کنند در بازی هایشان از خشونت بیشتری استفاده می کنند .

کودکان معمولا از شخصیت اصلی این فیلم ها برای خود قهرمان می سازند و اور ا الگوی اعمال روزمره خود قرار می دهند و این کار باعث افزایش اعمال تهاجمی و پرخاشگرانه و در نتیجه ناهنجاری رفتاری می شود . بر این اساس لازم است والدین به نکاتی توجه باشند .

همانطور که کودکان با مشاهده ی رفتارهای بد آنها را می آموزند و تقلید می کنند ، به همان نسبت می توانند رفتارهای خوب را بیاموزند وتقلید کنند . پس هیچ گاه مقابل چشم کودکان باهم دعوا نکنیم ، اشیاء را پرتاب نکنیم و خدای ناکرده با هم کتک کاری نکنیم .

رفتارهای پرخاشگرانه کودکمان را تقویت کنیم ، مثلا اگر با گریه و زاری یا فریاد و خود را به زمین کوبیدن چیزی خواست هرگز تسلیم نشویم .

زمان تماشای برنامه ها را محدود کنید توجه داشته باشید که تلویزیون را نباید در اتاق خواب بچه ها قرار دهید ، چرا که نظم ساعات خواب و بیداری او را هم خواهد ریخت .

طبقه بندی: مقاله، 
برچسب ها: تاثیر فیلم های خشونت آمیز بر کودکان، خشونت، پرسش مهر،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 13 آذر 1395 توسط رضا زائری
لوگوی دوستان
لینک دوستان

بالای صفحهتمامی حقوق این وبلاگ برای <-BlogTitle-> محفوظ است.>