تبلیغات
*پرسش مهر17* - تعریف خشم در روان شناسی
*پرسش مهر17*
 

اللّهمّ صَلِّ على مُحمُدٍ و على آلِ مُحمّدٍ كَمَا صَلَّیتَ عَلى آلِ اِبراهیمَ اِنَّكَ حَمیدٌ مجیدٌ اللّهمّ بارِك علَى مُحَمّدٍ و على آل محمد كما باركتَ على آل ابراهیمَ اِنّكَ حمیدٌ مجیدٌ

نتیجه تصویری برای تعریف خشم در روانشناسی

تعریف خشم :

خشم در مفهوم عادی و ساده ی خودش یک احساس یا یک حال بد است و اون زمانی که شدید و نیرومند می شه و به گونه ای تغییراتی را در بدن ما ایجاد می کنه و از بیرون هم غالب اوقات قابل تشخیص هست از مرحله ی احساس (feeling) وارد مرحله ی هیجان (emotion) می شود بنابراین خشم یک احساس و هیجان بد و منفی است ولی با وجود بد و منفی بودن به دلیل واقعی بودن مثل تب یا درد گاهی به ما در جهت ایجاد تغییرات لازم و یا درباره ی اتفاقی که افتاده یا خواهد افتاد هشدار می دهد ، اما اگر خشم به رفتاری نامناسب تبدیل بشه که غالب اوقات آزار خود و دیگری رو به همراه داره را عصبانیت یا در شرایط شدید آن جنون و انفجار می نامیم . این تفکیک بسیار مهم هست که ما با خشم به عنوان یک هیجان یا احساس روبرو می شویم و یا ما با عصبانیت ما منظور و نظر دیگری داریم که رفتار یا گفتار یا حالت بدنی ما گاها شامل می شه در بر می گیره.

فرد عصبی یا نوراتیک که غالب اوقات مردم اون رو با فرد عصبانی اشتباه می گیرند سخن درباره ی یک شخصیت یا یک هویت هست یعنی فرد عصبی دارای ویژگی ها و صفاتی هست که با افراد عادی متفاوت است. اینجا سخن از مجموعه ای از صفات هست نه یک رفتار یا یک گفتار. و به دلیل اهمیت آن باید شخص عصبی را شناخت.

تعریف ۳مفهوم و تفکیک آن در جهت فهم موضوع به ما کمک می کنه :

۱- خشم : به عنوان یک احساس و هیجان بد و منفی هست. ۲- عصبانیت : یک رفتار و واکنش تند و نا مناسب هست و به گونه ای به اعمال و رفتار ما مرتبط هست . گرچه منشا آن احساس ماست ولی ما با رفتار اینجا کار داریم. ۳-عصبیت یا فرد عصبی موجودی هست با خصوصیاتی که او را از بقیه تفکیک می کنه . تا اونجا که در کذشته آدم ها رو با عنوان نوراتیک یا عصبی و سایکاتیک یا روانی تفکیک می کردند.

طبقه بندی: مقاله، 
برچسب ها: خشم، پرسش مهر، خشم در روان شناسی،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 دی 1395 توسط رضا زائری
لوگوی دوستان
لینک دوستان

بالای صفحهتمامی حقوق این وبلاگ برای <-BlogTitle-> محفوظ است.>